Blog

 • Jak każdej zimy, również i w obecnym sezonie grzewczym powrócił temat nadmiernego zanieczyszczenia powietrza. Smog jest jednym z nielicznych popularnych, publicystycznych zagadnień, który nie jest wyłącznie sprawdzonym materiałem do wieczornego wydania wiadomości. To realne zagrożenie, dotyczące każdego z nas. Na ratunek duszącym się Polakom ochoczo ruszyli producenci sprzętu agd i rtv, oferując oczyszczacze powietrza. To jednak stosunkowo nowa tematyka, przez co wybór odpowiedniego urządzenia jest jeszcze trudniejszy. Ciężko bowiem określić kryteria, jakimi należy się kierować podczas zakupu.

  Read More
 • Temat zatrważająco wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza powraca niczym bumerang. Każdej zimy dyskusja rozpoczyna się na nowo, chociaż nie pociąga za sobą żadnych radykalnych działań. Mimo że geneza tego toksycznego zjawiska jest wszystkim doskonale znana, jakimś cudem zagrożenie – zamiast maleć – wciąż rośnie. Jak to możliwe, że w dobie tak sprawnego rozwoju technologii nadal nie umiemy opanować smogu?

  Smog – skąd się bierze i jak z nim walczyć?

  Pojawienie się smogu oznacza, że wśród naturalnie występujących w powietrzu zanieczyszczeń zaczynają dominować te, których źródłem są ludzie. Zwykle wiąże się to z innymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – silne zamglenie, brak opadów czy bezwietrzna pogoda. W takich okolicznościach powietrze „stoi”, a emitowane do atmosfery toksyczne cząsteczki razem z nim. Stąd też ich nazwa – pył zawieszony. Nie da się ukryć, że silny smog występuje zwykle w dużych miastach, gdzie źródeł zanieczyszczeń jest więcej. To zjawisko pojawia się jednak również chociażby w kotlinach, gdzie ciężko o intensywne ruchy powietrza.

  Read More
 • Temat zanieczyszczenia powietrza w postaci smogu powraca zwykle zimą. Wiąże się to bezpośrednio z okresem grzewczym. Pula codziennych spalin i nieczystości powiększa się wówczas o dymy będące efektem palenia w piecach.

  Smog – co kryje się pod tym popularnym hasłem?

  Pod modnym słowem „smog” kryje się nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na tym, że pewna część zanieczyszczenia powietrza jest skutkiem działalności człowieka, przy współwystępowaniu innych, niekorzystnych zdarzeń, jak na przykład znaczącego zamglenia, braku opadów czy bezwietrznej pogody. Występuje głównie na terenach silnie zurbanizowanych lub w kotlinach, w których powietrze ma mniejszą możliwość wymieszania się. Na nasilenie się zjawiska smogu ma wpływ szereg nieodpowiedzialnych zachowań społeczeństwa. Do najszerzej komentowanych w mediach należy zdecydowanie palenie w piecu nieprzeznaczonymi do tego materiałami czy rosnąca liczba aut spalinowych.

  Read More
 • Hasło „smog” powraca zwykle w okresie zimowym i rozpętuje ogólnonarodowy spór o to, kto jest winny – mieszkańcy, którzy z oszczędności nie wymieniają pieców na nowe i palą w nich nieodpowiednimi materiałami, kierowcy uparcie poruszający się własnym autami, a nie komunikacją miejską, czy też może rząd – bo nic z tym nie robi? Dyskusja na temat zanieczyszczenia jest niesamowicie potrzebna! Zanim jednak postanowimy zmierzyć się z zagrożeniem, poznajmy bliżej jego specyfikę.

  Read More

4 produkt(ów)

na stronę
  Ładuję...